Moeder dochter dagje in Parijs | Zo dag onze dag eruit + insider tips

Door Eline

Omdat Parijs zo super dichtbij Nederland ligt is het een ideale stad voor een moeder-dochter dagje- óf weekendje. 😊 Met de trein kun je namelijk heel makkelijk op- en neer. Ik reis voor deze website natuurlijk super vaak naar Parijs, maar het leek me nu een keer leuk om mijn moeder mee te nemen. Op ons Instagram account vonden jullie het leuk om te weten wat wij dan precies deden, dus in dit artikel deel ik onze dag. Wie weet haal jij er ook wat inspiratie uit voor jouw moeder-dochter, moeder-zoon, vader-kind dagje. 😜

Tip: dit is een inspiratie-artikel met wat wij hebben gedaan, maar we hebben ook een uitgebreid artikel met tips wat te doen in Parijs met kinderen. In dat artikel hebben we tips van tientallen ouders gebundeld. Er staan tips in voor hele jonge kinderen, maar ook voor tieners. 😊

Moeder dochter dagje in Parijs | Zo dag onze dag eruit + insider tips


Photobooth in de Montmartre
Photobooth in de Montmartre ©Wegwijsnaarparijs.nl
Sacre coeur in de montmartre parijs
©Wegwijsnaarparijs.nl

Trein naar Parijs, mijn tips

Ik ga eigenlijk altijd met de trein naar Parijs (de Eurostar). Het is namelijk super makkelijk, comfortabel én het is de meest snelle optie. Ik boekte de tickets minimaal 4 maanden van tevoren, omdat ik weet dat ze dan het goedkoopst zijn. Andere tips voor het goedkoop boeken zijn:
– Wees flexibel
– Reis bij voorkeur op weekdagen
– Later op de dag zijn de tickets goedkoper (zeker ’s avonds).

Insider tip: ➡️ Hier kun je in de kalender zien wanneer de tickets het meest goedkoop zijn.
Als je bij NS International boekt heb je altijd een Nederlandse klantenservice als er een keer een trein uitvalt of vertraagd is. Dat komt best wel eens voor, dus het kan wel fijn zijn om bij de NS te boeken (zie hier).

Wij pakten de trein vanaf Schiphol, maar je kunt in Nederland ook opstappen bij Amsterdam Centraal en Rotterdam. In België kun je opstappen in Antwerpen en in Brussel. 🙂

retour trein naar parijs eurostar
Moeder-dochter dagje naar Parijs. ©Wegwijsnaarparijs.nl
cafe tranquille koffie parijs met de trein retour
Koffie’tje to go van Café Tranquille, op loopafstand van Gare du Nord ©Wegwijsnaarparijs.nl

Hoteltips voor een moeder-dochter stedentrip naar Parijs

Ik nam mijn moeder 1 dagje mee naar Parijs. Wij gingen ’s avonds weer terug naar huis, dus we hadden geen hotel nodig. Maar als jullie langer gaan heb ik wel wat hoteltips voor jullie.

Tip: boek ook zo snel mogelijk je hotel in Parijs. Hoe eerder je boekt, hoe goedkoper de prijzen nog zijn.

👉 Dit is ons favoriete hotel in de buurt van het treinstation. Je zit hier al midden in de stad, dus het is best een handige locatie om te verblijven.

👉 Dit is een fijn budget-hotel in Parijs

👉 Ons favoriete hotel bij de Eiffeltoren

👉 Ons favoriete hotel in Parijs (in de leuke wijk ‘Le Marais’)

Place de la République ©Wegwijsnaarparijs.nl

Rustig de dag beginnen met een ontbijtje bij een typisch Parijse brasserie

We begonnen de dag even lekker rustig met een ontbijtje bij een typisch Parijse brasserie, Brasserie Bellanger. Deze brasserie ligt op loopafstand van het treinstation van Parijs. Het is een van de leukere brasserieën in de buurt van het station (ook te vinden op onze Parijs Google Maps kaart). Hier hebben we even heerlijk gezeten voordat we op pad gingen. 🙂

parijse brasserie moeder dochter dag ontbijt parijs
©Wegwijsnaarparijs.nl
Brasserie Bellanger
Brasserie Bellanger ©Wegwijsnaarparijs.nl

Photobooth en macarons bij de Sacré-Coeur

Na een heerlijk ontspannen ontbijtje in Parijs, gingen we naar de wijk de Montmartre. Ik vond het leuk om een herinnering vast te leggen, dus ik wilde met mijn moeder foto’s maken in een photobooth. Ze vond het echt geweldig! “In 62 jaar ben ik nog nooit in een photobooth geweest!” Natuurlijk kun je ook gewoon foto’s maken met je telefoon, maar dit voelt toch anders. Je kunt het maar één keer doen, dus foto’s zijn soms ook niet perfect en ze worden voor je geprint, dus je hebt gelijk iets tastbaars. Er zijn heel veel leuke photoboots in Parijs. 🙂 Dit is de locatie van de photobooth waar wij waren.

Photobooth in de Montmartre
Photobooth in de Montmartre ©Wegwijsnaarparijs.nl
Photobooth in de Montmartre
Photobooth in de Montmartre ©Wegwijsnaarparijs.nl

Ook gingen we in de Montmartre langs de kleine chocolatier ‘Christophe Roussel’. Hier kochten we 4 macarons. Het is een kleine chocolatier, maar ze hebben lekkere dingen en we werden hier heel vriendelijk geholpen. De chocolatier is ook terug te vinden op onze Google Maps kaart.

Daarna liepen we door naar de Sacré-Coeur. Je moet dan een aantal trappen lopen, maar mijn moeder van 62 is nog super fit! Ze liep als een kievit naar boven en natuurlijk moest er even een mooie foto van de Sacré-Coeur gemaakt worden. Soms vergeet ik dat het bezoeken van de highlights in Parijs ook gewoon leuk kan zijn. 😜

patisserie christophe roussel montmartre parijs
Patisserie Christophe Roussel in de Montmartre ©Wegwijsnaarparijs.nl
sacre coeur moeder dochter dag parijs
©Wegwijsnaarparijs.nl

Met de macarons gingen we heerlijk in het gras bij de Sacré-Coeur zitten. Het uitzicht over Parijs is vanaf hier echt geweldig en er scheen een heerlijk lentezonnetje op ons gezicht. ☀️

moeder dochter parijs tips
©Wegwijsnaarparijs.nl
macarons bij de sacre coeur moeder dochter dag montmartre
©Wegwijsnaarparijs.nl
Lente in Parijs sacre coeur uitzicht
©Wegwijsnaarparijs.nl
kersenbloesem parijs
©Wegwijsnaarparijs.nl

Een bijzonder museum: Musée des Arts Forains

Ik ben natuurlijk al super vaak in Parijs geweest, dus ik wilde eens wat anders doen. Ik wilde een speciaal museum in Parijs bezoeken. Jaren geleden kreeg ik al de tip om Musée des Arts Forains te bezoeken.

Het is eigenlijk niet echt een museum, je stapt hier voor je gevoel een kermist uit de Franse Belle Époque binnen. De Belle Époque betekent letterlijk ‘de mooie tijd’. Deze mooie tijd vond plaats net voor de Eerste Wereldoorlog. Het ging Parijs toen goed.

In deze jaren werden veel dingen gebouwd of bedacht die we nu met het romantische Parijs associëren: bijvoorbeeld de Moulin Rouge én de Eiffeltoren. Ook kwamen er nieuwe uitvindingen zoals elektrische verlichting, films en de metro.

Velocipede carrousel in Musée des Arts Forains
Velocipede carrousel in Musée des Arts Forains ©Wegwijsnaarparijs.nl
musee des arts forains
©Wegwijsnaarparijs.nl

Én kermissen waren MEGA populair! En dat is precies waar dit museum op focust, want hier zie je veel attracties uit die tijd. Je krijgt hier een beeld van hoe mensen rond 1900 hun vrije tijd beleefden.

Het is super interactief. Je mag hier bijvoorbeeld ook zelf een ritje maken op een authentieke draaimolen uit de 19e eeuw! Het is een prachtige draaimolen. Ze werden in die tijd volledig met de hand gemaakt. De paarden en koetsen zijn bijvoorbeeld uit hout gesneden en met de hand beschilderd. Ze zijn vaak afgewerkt met bladgoud! 😍 Omdat het met de hand werd gemaakt is elk paard- en elke koets ook uniek en heel gedetailleerd. Eigenlijk is zo’n draaimolen gewoon een soort kunstwerk. Heel anders dan de ‘goedkope’ draaimolens van tegenwoordig. Ik vond het een hele beleving.

museum draaimolen kermis parijs musee des arts forains
©Wegwijsnaarparijs.nl
Musee des arts forains moeder dochter dag in parijs
©Wegwijsnaarparijs.nl
Profiel Wegwijs naar Parijs
wegwijsnaarparijs.nl
Reel
Profiel bekijken

👉 Er zijn ook tours in het Engels te boeken. Maar boek op tijd, want ze worden niet super vaak gegeven. Onze gids maakte heel veel grapjes en had hele leuke interactie met het publiek én de kinderen. 👉 In de ruimtes waar je komt staan ook allemaal 19-eeuwse spelletjes zoals blikgooien en een paardenrace. Je waant je echt even in de Franse Belle Époque op de kermis. Alle spellen en attracties zijn handgemaakt en heel mooi versierd! 👉 Officieel duurt de tour 1.5 uur, maar bij ons duurde het iets langer. Je mag tijdens de tour ook meerijden op een carroussel en een fiets-carrousel (velocipede carrousel).

Recent geplaatst

Het hoogtepunt van ons moeder-dochter dagje: foodtour met Robert door de Marais

We sloten de dag vervolgens af met een foodtour door de Marais met Nederlandse gids Robert. Dit bleek uiteindelijk het hoogtepunt van onze dag te zijn. 😊 Het was namelijk super gezellig en we kwamen op plekjes waar zelfs ik niet eerder was geweest.

Robert is Nederlands, maar woont samen met zijn vriendin Steffani in Parijs.
Hij kent de stad op z’n duimpje en organiseert 3 super leuke tours:
een foodtour in de Marais
een foodtour in de Montmartre
een foodtour in Quartier Latin

👉 Hier kun je dezelfde foodtour boeken als wij. Tip: gebruik bij je boeking code “Wegwijs naar Parijs” door voor €3 korting per persoon.
Voor kinderen is er een goedkoper tarief.

moeder dochter dag parijs tips place de la republique
©Wegwijsnaarparijs.nl
foodtour in de marais met kinderen
©Wegwijsnaarparijs.nl

Wij deden samen met Robert de wandeltour door de Marais. Deze foodtour is inclusief proeverijen die helemaal bij de wijk passen. Hij neemt je mee langs hun favoriete spots en vertellen op een hele leuke manier over wat je ziet. 😊 We hadden gelijk een leuke klik met Robert. Hij is heel open en geïnteresserd. Dat maakte het contact heel makkelijk.

Wij waren zonder kinderen, maar hij vertelde dat hij voor kinderen een leuke challenge heeft waardoor kinderen het eigenlijk altijd leuk vinden om met de tour mee te gaan. Het is daarom ook een leuke activiteit als je met kinderen in Parijs bent.

👉 Hier kun je dezelfde foodtour boeken als wij. Tip: gebruik bij je boeking code “Wegwijs naar Parijs” door voor €3 korting per persoon.
Voor kinderen is er een goedkoper tarief.

tour in de marais met gids nederlands
©Wegwijsnaarparijs.nl
laduree marais foodtour met nederlandse gids
©Wegwijsnaarparijs.nl
Powered by GetYourGuide

Na de foodtour in de Marais zat onze moeder dochter dag in Parijs er weer op. Samen met Robert gingen we terug naar Gare du Nord waar wij de Eurostar vanuit Parijs naar Nederland pakten.
Het was een zéér geslaagde dag en zeker voor herhaling vatbaar. Het is bizar hoe makkelijk je vanuit Nederland even een dag op-en-neer naar Parijs rijdt. Ik kan het iedereen aanraden. 😊

Conclusie en handige links

Leuk als je het artikel tot hier hebt gelezen. Wij hebben dus een hele leuke moeder-dochter dag gehad in Parijs. 😊 Het is maar een voorbeeld van wat je in Parijs kunt doen. Wil je dezelfde dingen doen als wij? Hier heb je wat linkjes, dan hoef je niet zo te zoeken:

👉 Tickets voor de trein retour naar Parijs
👉 Tips voor hotels in Parijs
👉 Foodtour in de Marais met Robert (kortingscode “Wegwijs naar Parijs”)
👉 Tickets voor Musée des Arts Forains
👉 Linkje naar onze persoonlijke Google Maps kaart

Veelgestelde vragen over met je moeder of kind naar Parijs

Mijn moeder is niet zo goed ter been, is het dan leuk om naar Parijs te gaan?

Ja, zeker! Ook als je moeder niet goed ter been is is het leuk om naar Parijs te gaan. Maar het is wel slim om hier een beetje rekening mee te houden bij het plannen van je dag.

Parijs is een grote stad, dus ik zou niet te veel heen en weer reizen- en lopen. Het metronetwerk is heel uitgebreid en brengt je heel gemakkelijk naar andere delen van de stad, maar hou er rekening mee dat je in sommige metrostations trappen hebt.

Een hop on hop off bus is in ieder geval een leuke- en handige manier om veel van Parijs te zien zonder dat je veel hoeft te lopen. Tip: gebruik onze kortingscode WEGWIJSBUS2023 voor 10% korting op tickets.

Ook een boottocht over de Seine is erg leuk. Je vaart dan langs een aantal grote bezienswaardigheden, terwijl je heerlijk geniet van het zonnetje of lekker binnen zit (als het bijvoorbeeld regent of koud buiten is). Tip: gebruik onze kortingscode WEGWIJSSEINE10 voor 10% korting op tickets. 🎟️ Hier kun je tickets boeken.

Als je de Montmartre wil bezoeken zoals wij kun je gebruik maken van de funiculaire om naar de Sacré-Coeur te gaan. De Sacré-Coeur ligt namelijk op een heuvel. De funiculaire is een kabeltreintje die je naar boven brengt.

Ik ga met een tienerdochter. Wat is dan leuk om te doen?

Alle dingen die ik in dit artikel benoem zijn leuk om te doen, maar om je wat inspiratie te geven voor andere dingen:
– Een Seine cruise (boottocht over de Seine) is erg leuk. Tip: gebruik onze kortingscode WEGWIJSSEINE10 voor 10% korting op tickets. 🎟️ Hier kun je tickets boeken.
– Winkelen
Workshop croissantjes maken
Emily in Paris filmlocaties bezoeken
Een fietstour door Parijs met Nederlandse gids
Workshop macarons maken
– Galeries Lafayette bezoeken + Le Gourmet, dat is de food afdeling van Galeries Lafayette en het is echt geweldig!
– Lekker lunchen in de leukste restaurants van Parijs
– Crêpes eten (zie de leukste crêpes restaurants in Parijs)
Meer tips vind je in ons artikel ‘Parijs met kinderen‘ en lees vooral verder op de website voor meer tips. 🙂

Hebben jullie de foodtour van tevoren geboekt?

Ja, wij boekten de foodtour van tevoren. Dat moet ook wel, want Robert moet rekening houden met jullie komst. Je kunt zijn foodtour hier boeken. Vergeet niet door te geven dat je via “Wegwijs naar Parijs” komt, want dan krijg je korting.